sobota, 2 marca 2013

Miłość ci nic nie wybaczy (NIE 23/2011)


Czy wystarczy mieć adwokata, który jest pełnomocnikiem Jarosława Kaczyńskiego, by wsadzać do aresztu każdego, kto zawadza? 
 
Nazywam się Marta Popiel. Jestem chora psychicznie. Wstydzę się swojego ciała. Wstydzę się ludzi. Psychiatra mi powiedział, że powinnam się ujawnić. Powinnam powiedzieć otwarcie, co mnie boli, dlaczego zachowuję się niepoprawnie, wręcz skandalicznie.  
Czytamy na forum internetowym. Czy to naprawdę wpis Marty Popiel?
Dziewczyny, która ma być przykładem, że stalking* nie popłaca. Młodej kobiety, która ze sprawcy stała się ofiarą swojej ofiary. Skopaną zdecydowanie mocniej niż ten, którego rzekomo kopała. Marta Popiel siedzi w areszcie już ponad pół roku.
Przyszło do niej czterech policjantów w cywilu. Przeszukiwali dom. Czesali każdy kawałek mieszkania kilkanaście godzin. Wisieli na telefonie. Bo zatrzymanie nie było oczywiste. Nie znaleziono dowodów wystarczających do zatrzymania kobiety. Wreszcie otrzymali decyzję o aresztowaniu. Dojechało dwóch umundurowanych funkcjonariuszy z długą bronią. Sześciu policjantów wyprowadziło dziewczynę w kajdankach. Tak, by wszyscy widzieli.
Wzięli ją w nocnej koszuli, bo Marta leżała w łóżku. Zarzuciła tylko na siebie jakieś palto matki i włożyła stare buty. Nie wzięła swoich leków. Na dołku przesiedziała 48 godzin.
Potem sąd i najostrzejszy środek zapobiegawczy ? areszt. Jak dla najgorszego bandyty. Mimo że za czyny, które jej zarzucono, grożą najwyżej 2 lata. A jednak wsadzono ją do pudła. Dlaczego?
Bo Adam Sidorowicz się jej bał. I boi się nadal. Dziewczyna więc wciąż siedzi. Przez długi czas w 5-osobowejceli z kobietami skazanymi za zabójstwo.

Po znajomości
Marta Popiel trafiła do Adama Sidorowicza w 2005 r. z polecenia.
Znajomy chirurg skierował ją do kolegi po fachu. Dziewczyna miała jakiś niewielki problem z żyłą. Marta mówi, że zaprosił ją na kawę. Był miły. Raz, drugi, trzeci. W pierwszych zeznaniach na policji przyznał się, że flirtował z dziewczyną. W listopadzie na posiedzeniu sądu mówił, że utrzymywał z nią kontakty towarzyskie. Przez kilka miesięcy. Dziś przyznaje się tylko do kontaktów medycznych. I do dwóch spotkań.
Oczywiście w gabinecie. Ona wtedy jak gdyby unosiła się nad ziemią. Zaczęła robić mu prezenty. Kubeczki, misie, raz dała płytę Stinga. Pisała dla niego wiersze i przynosiła białe tulipany. Zimą.
- Ona zawsze była jak dziecko - mówią jej znajomi.
Nie chcą podawać nazwisk, bo boją się, że zostaną zaszczuci. Przez kogo?
Marta pisała ciepłe SMS-y. W moim zaułku serca siedzi miłość i uwielbienie dla ciebie. Twierdzi, że on także pisał. Na pewno wymienili się numerami telefonów i przeszli na ty.
On dziś stanowczo temu zaprzecza. Dziewczyna nie zachowała wszystkich SMS-ów od niego. Ale niektóre jego odpowiedzi są. Znaczy były, zanim prokurator zabezpieczyła jej telefon. Kontakty trwały do dnia, gdy narzeczona (obecnie żona) zobaczyła, że jej Adam dostał kubek z wyznaniem miłości. Potem odebrała SMS-a skierowanego do doktora Adama. I odpisała Marcie.
Tego zwrotnego SMS-a czytały 3 postronne osoby i wszystkie podają taką samą treść. Narzeczona lekarza podobno napisała, że Adam jest jej i że w taki sposób to Marta go nie poderwie. Matka nie uczyła cię jak się podrywa facetów? Trzeba było mu zdjąć portki i dobrze obciągnąć. Po tym nastąpił opis miłości oralnej.
Lekarz i jego ukochana byli wtedy w Paryżu. Sidorowicz chyba nie wiedział o wysłanym przez narzeczoną kursie obciągania, bo zaraz potem wysłał Marcie swoje zdjęcie z uroczym uśmiechem na tle wieży Eiffla (ten MMS jest zachowany). A podobno już nie chciał utrzymywać z nią kontaktów? Ale jego życie też się zmieniło. Bo narzeczona powiedziała: albo ja, albo skończysz z tą wariatką. I wtedy się zaczęło.

Brak dowodów, że to Marta
Marta jeszcze długo pisała wiersze i przesyłała misie. Wreszcie napisała: przecież obiecałeś? Potem wysyłała SMS-a za SMS-em. O tym, że co innego mówił wcześniej, że miał jej pomóc znaleźć dobrego ginekologa (miała torbiel na jajniku), że przecież nie tak miało być. Robiła też sobie z niego jaja. Tanio odśnieżam i usuwam sople - to ogłoszenie w internecie podpisane jego nazwiskiem. Albo: Sprzedam bezzębnego bobra. On tymczasem życzył jej SMS-owo rychłej śmierci. Pisał podobno, że to jego największe marzenie.
Ponoć ze strony Marty pojawiły się groźby pod adresem zarówno jego, jego żony, jak i syna. Rodzina Marty mówi, że doktor wcale nie był milczący i że ją "nakręcał?. Wtedy ona odpowiadała, że krążą nad nim anioły śmierci. Nie możemy obecnie potwierdzić wersji ani doktora, ani rodziny dziewczyny. Wiemy jednak, że ona też dostawała SMS-y, po których płakała. Raz napisał, żeby się przyznała w prokuraturze, że chodzi z siekierą za jego żoną. Wiemy, że miała nocne głuche telefony. I o tym, że ktoś w nocy podchodził pod jej okna (notatki policyjne). Wtedy zaczęły się pojawiać wpisy w internecie.
UPRZEJMIE PROSZE NIE KASOWAC NA PROSBE LEKARZA SIDOROWICZA TEGO WATKU. MASKUJAC JEGO BANDYCTWO BIERZECIE PANSTWO W NIM UDZIAŁ. ADAM SIDOROWICZ TO ZDEHUMANIZOWANE BYDLE KTORE UPAJA SIE ZADAWANIEM BOLU KOBIETOM A WLASNIE NA KOBIETY UKIERUNKOWAL SWOJA DZIAŁALNOSC. UWAZAM ZE NALEZY PRZED SIDOROWICZEM OSTRZEGAC. DOKTOR GROZI TEZ NP. m.in. PODAWANIEM DOZYLNIE PAVULONUI OPISUJE w jakiej MECE BEDZIE się KONAC. WG DOKTORA ADAMA SIDOROWICZA KOBIETY SA *****MI DO Z******IA I TAK TEZ TRZEBA JE WG NIEGO TRAKTOWAC. ADAM SIDOROWICZ ZAWSZE WSZYSTKIEGO SIE WYPIERA I OSWIADCZA ZE TO ON JEST OFIARA.
Pisano także w jego imieniu: Witam Państwa. Wydałem wyrok śmierci naMartę Popiel bo mi odmówiła sexu. Obiecałem że ją zabiję albo doprowadzę do stanu w którym Marta Popiel popełni samobójstwo najlepiej przez powieszenie. Marta Popiel nie jest godna żyć i choć bym miał stracić wszystko załatwię Martę Popiel. Marta Popiel musi umrzeć. Dziękuje Państwu za okazaną mi serdeczność. Adam Sidorowicz gabinetestetyczny.pl Specjalista chirurgii ogólnej 795135795.
Sidorowicz walczył z pomocą wymiaru sprawiedliwości. Zaczął tracić pacjentów. Złożył doniesienie do prokuratury. Ale wciąż nie było wystarczających dowodów winy, by ukarać dziewczynę. Pod koniec kwietnia 2010 r. Marta dostała SMS-a: Jest po tobie, 4 maja cię zamkną.
Rodzina sprawdziła, o co chodzi z tym 4 maja. Dowiedziała się, że wyznaczono termin rozprawy w sądzie. Dziewczyna nie miała pojęcia o prowadzonym postępowaniu. Nikt jej o tym nie powiadomił. Pełnomocnikiem Sidorowicza był mec. Rafał Rogalski. Nie wskórał on jednak zbyt wiele, bo sąd umorzył postępowanie i zmieszał z błotem oskarżyciela posiłkowego. Zauważył, że nikt nie przesłuchał Marty Popiel, nikt jej też nie powiadomił o toczącym się postępowaniu, nikt nie przedstawił jej zarzutów. Sąd powiedział jasno, że tak się nie robi w państwie prawa! Dodał, że w niniejszej sprawie brak jest dowodów na to, że przedmiotowych wpisów dokonała Marta Popiel.
Po umorzeniu ruszyła nagonka na forach internetowych. Tym razem nagonka nie na lekarza, ale na Martę. Teoretycznie pisały dziesiątki internautów, ale ten sam styl userów o różnych nickach nie pozostawia złudzeń. Internauci byli oburzeni zachowaniem Marty. I kazali jej się utopić, powiesić, poderżnąć sobie żyły. Niektórzy wiedzieli, jak ona wygląda? Poza tym pojawiło się wiele wpisów mówiących, że jest już po niej. Najczęściej pojawiał się wpis: Spopielić Popielów. Groźbę pożaru powtarzano kilkakrotnie. Głuche telefony miała nie tylko Marta, mieli je także jej rodzice.

Kolega koledze
Marta Popiel od ponad 2 lat nie wychodziła z domu. Bała się. Matce mówiła, że to przez częstoskurcz komorowy serca i ataki omdlenia, które występowały, gdy wychodziła z domu. Według tego, co opisują rodzice, być może były to nie tylko ataki serca, które miała od dzieciństwa (wrodzona choroba zastawek), ale ataki paniki. Bała się głównie ludzi. Była pewna, że ktoś na nią czyha. Siedziała w ciemnym pokoju z zasłoniętymi oknami, głównie leżąc w łóżku. Wtedy gdy przyszła po nią policja, też tak było. Tego dnia policja wezwała do niej karetkę. Lekarz pogotowia stwierdził stan zagrażający życiu i prosił, by jej niepotrzebnie nie niepokoić (dokumentacja z tego badania jest na pogotowiu przy ul. Hożej w Warszawie). Gdy jednak po kilkunastu godzinach prokurator Elżbieta Karwowska z prokuratury na warszawskiej Woli nakazała jej zatrzymanie, policjanci mieli nakaz dowiezienia jej na dołek mimo opinii lekarza. Postanowili, że pojadą z nią najpierw na badanie do szpitala.
Za konwojem jechała karetka pogotowia, w razie gdyby Marta umierała w drodze. Policjanci powinni pojechać, zgodnie z procedurą, do najbliższego szpitala. Czyli w tym wypadku do Międzylesia. Tymczasem policyjna furgonetka skierowała się w stronę Warszawy. Marta Popiel została zbadana w szpitalu przy ul. Kasprzaka. Tam, gdzie pracuje Adam Sidorowicz. Badał ją jego kolega internista. Uznał, że Marta może trafić na dołek, bo nic jej nie jest. Marta jest chora.
Wciągu krótkiego czasu utyła z 52 do 130 kg. Jakoś trudno nam uwierzyć w to, że tak obżarła się więziennym jedzeniem. Łatwiej nam uwierzyć, że Marta, tak jak mówią jej rodzice i wyniki badań sprzed aresztowania, ma poważne schorzenie endokrynologiczne i jej gospodarka hormonalna jest kompletnie rozchwiana. A to zagraża jej życiu. Stosowne dokumenty potwierdzające jej problemy zdrowotne znajdują się w aktach sprawy. Gdy zastosowano u niej próbę wysiłkową na rowerku, po 10 minutach zemdlała.
Ale dla prokurator Karwowskiej Marta jest zdrowa. Dla sędziego, który przedłuża jej areszt ? również. Marta mdleje w celi. Potwierdzają to współosadzone, które wzywają lekarza na pomoc. Podobno zawsze przychodził tylko dowódca zmiany. Po 40 minutach od ataku.

Obetnie mu głowę
Prokurator wnioskował o przedłużenie aresztu, bo należało przebadać ją psychiatrycznie.
Umieszczono ją w szpitalu psychiatrycznym dopiero po odsiedzeniu 5 miesięcy. Bez najmniejszego problemu można było zrobić to na wolności. Badana była w Tworkach. Ale parokrotnie była przewożona na badania do szpitala na Kasprzaka. Tego, w którym pracuje Sidorowicz. Marta chciała w szpitalu popełnić samobójstwo. Jej łóżko umieszczono w korytarzu, by była cały czas widoczna dla dyżurujących pielęgniarek. Żeby można było szybko zareagować, gdyby znowu chciała podciąć sobie żyły. Obecnie według prokuratury Marta musi zostać w areszcie, bo tuż przed jej aresztowaniem podobno do Sidorowicza zadzwonił nieznany mężczyzna i za pomocą automatycznej sekretarki groził mu śmiercią. Powtarzał wielokrotnie skurwysynu pierdolony i mówił, że obetnie mu głowę. Żeby nie było wątpliwości, że to wysłannik Marty, gość powiedział, że lekarz ma przeprosić tę kobietę.
Doktor był tym razem tak zapobiegliwy, że zachował tę rozmowę na posiedzenie sądu w związku z wnioskiem zastosowania aresztu. Ma to być niezbity dowód, że Marta chce go zabić i musi być odizolowana. Tymczasem Marta zapewnia, że to kompletna bzdura. To samo mówią jej rodzice i bliscy. Ona od dwóch lat z nikim nie rozmawiała! Bała się wszystkich. Zarzucono jej groźby karalne. Ale nigdy nie chodziła za doktorem, nigdy nie była przed jego domem, nigdy nie zaczepiała go fizycznie. Nie ma żadnego świadka, który by ją widział w okolicach jego domu czy gabinetu. Ani doktorowi, ani nikomu z jego rodziny włos z głowy nie spadł. Prokurator argumentował przed sądem, że podejrzana się ukrywała, dlatego trzeba ją przymknąć.
Ukrywała się? Gdzie? Chyba że pod kołdrą we własnym łóżku. W mieszkaniu rodziców, które było doskonale znane zarówno policji, jak i prokuraturze. Prokurator Karwowska zarzuca Marcie także rozpowszechnianie pornografii w internecie. Podobno wrzuciła fotkę Sidorowicza z penisem zamiast twarzy.

Styl jest podobny
Zgromadzone w aktach sprawy wydruki wiadomości mailowych oraz SMS-owych w żaden sposób nie wskazują na to, kto jest ich autorem. Z przeszukania domu Marty policjanci zabezpieczyli komputer matki, na którym tylko ona pracowała, i telefon komórkowy dziewczyny. Prokurator stwierdził, że pisała je na pewno Marta, bo tak mówi doktor i styl jest podobny. Też pisano wielkimi literami. I w słowie "czyżby?używano "rz?. Tak jak Marta.
Rogalski
Według prokuratora dowody są pośrednie domniemane. Cokolwiek to znaczy? Cały materiał dowodowy opiera się na zeznaniach doktora Sidorowicza. I na artykule z "Gazety Wyborczej?, w którym doktor opowiada o swoim dramacie. Wypowiedzi Marty tam nie ma. Ani jej rodziców, sąsiadów czy pełnomocnika.
- Wszystkie czynności wykonane wobec Marty Popiel są zasadne ? twierdzi pełnomocnik Sidorowicza mecenas Rafał Rogalski (ten od sztucznej mgły nad Smoleńskiem, pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego). -Gdyby coś było niezgodne z moim sumieniem, nie reprezentowałbym mojego klienta.
Uważa, że Marta powinna siedzieć. Twierdzi, że powinna ponieść karę za próbę rozbicia rodziny. Nie odpowiedział, dlaczego w materiale dowodowym nie ma SMS-ów wysyłanych przez doktora, lecz są jedynie te do niego. Nie skomentował też tego, co napisała żona doktora do dziewczyny. Adam Sidorowicz powtarza wszędzie jak katarynka: ? Ona zrujnowała mi życie. Choć jeszcze w listopadzie na posiedzeniu sądu mówił, że utrzymywał z nią kontakty towarzyskie, teraz twierdzi, że w żadnym wypadku. Jeszcze w listopadzie mówił, że Marta jest chora psychicznie. Dziś we wszystkich mediach podaje, że jest cwana i wyrachowana. Poza tym doktor cieszy się, że ona siedzi. Poczuł ulgę.
 Marta P. została aresztowana w niedzielę (?). Tyle mogę napisać? i dodać, że UDAŁO SIĘ!!!!!! :)))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))) - tak się cieszył na internetowym forum. Lekarz psychiatra stwierdził, że Marta ma niedojrzałą osobowość, ale że była poczytalna podczas wysyłania SMS-ów do doktora.
Oto SMS-y wysyłane przez zdrową psychicznie dziewczynę do matki niedługo przed zatrzymaniem. Leżę w tej ciemności i myślę o śmierci (...). Śmiertelnie zasypiam, hipnotycznie, ale był sekundę na dworze. Ja umrę bez snu sparaliżowana zasypianiem. Boże ktoś jakby rzucił czymś. To nie kot. Boże zasypiam. (...) Muszę się zabić, nie mam wyjścia, on kupił tą policję, wezmą mnie na te prześladowania i zabiją. (...) Że za wiersze i białe tulipany można dostać taki lincz? Nie wiedziałam, że komuś może aż tak przeszkadzać coś miłego.

Nie dorasta do pięt doktora
Jestem gruba i obleśna. Dr Sidorowicz nie chciał na mnie nawet spojrzeć. Zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. Niestety bez wzajemności. Dzwoniłam do niego. Pisałam e-maile. Posyłałam gratisy. Robiłam z siebie idiotkę. Robię ją z siebie nadal. Przecież powinnam zrozumieć już dawno temu, że jestem strasznym, wykolejonym paszkwilem. Nie dorastam do pięt dla Pana Adama w którym bez granic się zakochałam. Byłam i jestem zazdrosna o jego kobietę. Wiem że ją bardzo kocha i jest jej wierny. Jest moim marzeniem. Niestety niespełnionym - tego na pewno nie pisała Marta, choć ktoś się pod nią podszył. Kto? Ciekawe, czy prokurator weźmie pod uwagę także dowody świadczące na jej korzyść i to sprawdzi? Ciekawe, czy ustali, kto to napisał?
Gdyby mi jednak się pogorszyło, jeszcze bardziej niż w ostatnim czasie. Proszę zamknijcie mnie w zakładzie dla nieuleczalnie chorych. W pokoju bez klamek. Mam już dość. Nie mam siły już kochać bez wzajemności. Zresztą kto takiego chorego tłuściocha by chciał? - tego też nie napisała Marta. A więc kto? Obydwa powyższe cytaty pochodzą z internetowego forum, wiemy, że ktoś się pod Martę podszywał. Są na to dowody.

I zamknęła się w więzieniu
Prokuratura już od dawna ma zebrany materiał dowodowy. Wydruki SMS-ów i e-maili przyniesione przez doktora. Obserwacja psychiatryczna też się odbyła. Ale Marty z mamra nikt nie wypuszcza. Choć zarzuty są "niearesztowe".
- Sąd uznał, że istnieje wysoki stopień prawdopodobieństwa, że podejrzana dopuściła się zarzucanych jej czynów - tak wyjaśniła tę dziwną decyzję Marta Białobrzeska, szefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.
Marta ma być przykładem dla innych stalkerów. A że sobie posiedzi w celi? Chora? Że być może to wcale nie ona pisała wszystkie te e-maile? No i co z tego. Przecież ona i tak nic z życia nie miała. Od prawie 3 lat nie ruszała się z domu, od przeszło 2 - ze swojego pokoju. Sama zrobiła sobie więzienie. Czyli żadna różnica.

Joanna Skibniewska

* Złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się czy prześladowanie, zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu.

13 komentarzy:

 1. Tekst tego marnego artykulu to klamstwa. Marta Popiel jest w swoim wlasnym wiezieniu w samym srodku swojej pustej glowy a ofiara jest ten kto byl przez Marte nekany latami. Takich ludzi jak ona trzeba karac bo ona sprawila ze czlowiek we wlasnym domu byl jak w wiezieniu . I dobrze ze dla przykladu utarto jej nosa bo takich stakerow nie brakuje a dzieki policji sadowi dostala ona nalezyta kare za swoje czyny. Kara sprawiedliwa I sluszna.p.s w koszuli ja prowadzili bo spala calymi dniami a nocami nekala swoja ofiare . Byla na utrzymaniu rodzicow nie pracowala wiec jak przyszli ja aresztowac to smacznie sobie spala bo opierdalala sie Cale zycie a teraz placze i meczennice z siebie robi Taki typowy zjeb genetyczny Autorka wyraznie zaznacza ze ofiara stakingu miala adwokata ktory jest.pełnomocnikiem Jarosława Kaczyńskiego bo Marta Popiel ma az Tak najebane w bani ze wydaje jej sie ze rzad tez jest w to zamieszany aby udupic idiotke Marte ktora w rzeczywistosci jest idiotka bo rzad czy pelnomocnicy rzadu nie maja nic lepszeo do roboty jak spiskowac przeciw chorej na banie Panny Marty. Autorka ma wyrazny problem w odbieraniu rzeczywistosci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślisz, że obelgi, które rzucasz, ktoś poważny potraktuje poważnie? zastanów się, bo ośmieszasz tylko siebie. a na daną sytuację zawsze warto spojrzeć z różnych stron, miast oceniać pochopnie i emocjonalnie, jak Ty.

   Usuń
 2. Takie zachowania Marta wynisla z domu wlasnych rodzicow a teraz ofiare z siebie robi . Paranoja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a skąd takie informacje i na jakiej podstawie mam im wierzyć, skoro nie tylko nie podajesz żadnych źródeł, ale tez piszesz jako anonim? :)

   Usuń
  2. Uważajcie, ona dalej śledzi ten wpis i dalej nie śpi w nocy... Proponuję nic tu nie pisać, bo znajdzie sobie nową ofiarę.

   Usuń
 3. co to za kłamliwe bzdety -skandal .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czekam na argumenty. bo samo wyzwisko z Twojej strony jest nic nie warte. :)

   Usuń
 4. Jak Ci nie było wstyd opublikować takiego tekstu? Jedyną ofiarą tej potwornej sytuacji był pan doktor.

  OdpowiedzUsuń
 5. A kto to ta autorka? Skibiniewska?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę że może sama zainteresowana lub jakaś bardzo bliska, zdecydowanie nieobiektywna osoba z jej otoczenia

   Usuń
 6. Mam wrażenie, ze te wpisy są autorstwa tej chorej kobiety

  OdpowiedzUsuń
 7. Chora na łeb baba. Nikt Ci nie uwierzy w te wypociny

  OdpowiedzUsuń
 8. https://youtu.be/afsSUhpEeWY
  Proszę bardzo tutaj dowiecie się więcej, jaka niby niewinna jest Martusia

  OdpowiedzUsuń